Wycieczka turystyczno-krajoznawcza klasy 2IA

W dniach 17-18 maja klasa 2IA wraz z wychowawcą p.J.Pawłyszcze i opiekunami p. A.Grądziel i p.B.Stachem udała się na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą. W środę przeszyliśmy szlakami Pienin Niskich ze Szczawnicy przez Palenicę, Szafranówke, pod Dubraszką, pod Wysoką, wąwóz Homole do Jaworek. Wieczorem na miejscowym cmentarzu szukaliśmy grobów Łemków wysiedlonych tuż po II-iej wojnie światowej na tereny ówczesnego ZSRR i obejrzeliśmy cerkiew grekokatolicką Rusinów Szchlachtowskich (niestety tylko z zewnątrz L).Po późnowieczornym pieczeniu kiełbasek i klasowej integracji w drugim dniu udaliśmy się ...
Czytaj Dalej

Piknik TK

25.04.2017 w naszej szkole odbył się kolejny już piknik TK. Na boiskach szkolnych prezentowali się zaproszeni przedstawiciele jednostek wojskowych, policji, Muzeum 20-go Pułku Piechoty Ziemi Krakowskiej, grupy rekonstrukcyjne. Inspektorat Ruchu Drogowego Technikum Komunikacyjnego przedstawił techniki pierwszej pomocy, uczniowie klas logistycznych pod opieką prof. J. Małka przygotowali pokaz technik samoobrony. Prof. W. Dorobisz wraz z uczniami z klas o specjalności technik pojazdów samochodowych prezentowali pojazdy oraz urządzenia diagnostyczne wykorzystywane podczas zajęć praktycznych. Goście odwiedzający naszą szkołę byli pod opieką członków Samorządu ...
Czytaj Dalej

Akcja – Pola Nadziei 2017 – „Żonkilowy tramwaj”

W dniu 11 maja 2017 roku młodzież naszej szkoły i internatu wzięła udział w kwestowaniu na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie . W słoneczny czwartkowy poranek wsiedliśmy do tramwaju nr 8 i wyruszyliśmy w podróż , aby zebrać jak największą ilość pieniędzy dla ludzi cierpiących i potrzebujących – podopiecznych Hospicjum. W zamian za bilety pasażerowie mogli swoimi datkami wspomóc Hospicjum. Zaangażowanie, uśmiech na twarzach i przyjazny gest kwestującej młodzieży wywołało otwartość i hojność darczyńców. Jeździliśmy tramwajem do późnego popołudnia, ...
Czytaj Dalej

Integracyjny mecz siatkówki z „Meliorkiem”

Dnia 16 maja 2017 roku odbył się towarzyski mecz piłki siatkowej między internatami ZS nr 1 oraz ZSISiM. Gospodarzem spotkania był „Meliorek". Nasz internat reprezentowali: Krzysztof Kalisz – kapitan, Dawid Konieczny, Piotr Zapiór, Michał Najda, Mateusz Maj, Kacper Jędrusik oraz gościnnie, relaksując się między egzaminami maturalnymi, nasz były kapitan Daniel Pająk. Zwyciężyliśmy, ale nie o zwycięstwo w tym meczu chodziło. Nie będziemy się chwalić, ale było 3:0. Zwycięstwo zawdzięczamy nie tylko postawie i umiejętnościom samych zawodników, ale również kibicom, którzy ...
Czytaj Dalej

Co nam zostało z dawnych lat

Zobaczcie jak wyglądała kiedyś nasza szkoła ... Fot. Józef Jauerning ...
Czytaj Dalej