W dniu 18.09.2017r. Klasa 1LB w ramach tegorocznych obchodów "Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu" uczestniczyła w pokazie i szkoleniu z zakresu ratownictwa medycznego. Organizatorem szkolenia był Urząd Miasta Krakowa Wydział Kształtowania Środowiska. Natomiast gościnności użyczyło Miejskie Przedsiębiorstwo Komomunikacyjne MPK przy ul. Brożka 3. Wykładowcami i instruktorami /trenerami/, byli ratowniwnicy medyczni Centrum Medycznego imed24. Nasi uczniowie pod okiem specjalistów występując w roli pozorantów jak również ratowników, przyswajali sobie zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.I pomimo czterogodzinnych ...
Czytaj Dalej
12 września odbyła się giełda używanych podręczników. Ta forma zakupu i sprzedaży książek co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością. Jest to dobra okazja, aby nabyć w atrakcyjnej cenie podręczniki z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. W tym roku odnotowaliśmy rekordową liczbę sprzedawców - aż 120 osób. Sprzedano kilkaset książek, a po zakończeniu akcji na stolikach zostało zaledwie 5 niesprzedanych egzemplarzy. Organizator: Małgorzata Cichoń ...
Czytaj Dalej
W sobotę 9 września 2017r.w pełnym słońcu odbyła się XV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach. Uczniowie z klas transportu kolejowego: Kacper Gil (1PT), Szymon Lech (2PT) i Maciej Iwaniec (4PT) przedefilowali wraz ze Sztandarem ZS nr 1 i innymi 40 -oma pocztami sztandarowymi z całej Polski. Wśród braci kolejarzy nasz Poczet Sztandarowy odznaczał się młodością i nową nadzieją na przyszłość kolei, co przedstawiliśmy podczas wywiadu udzielonego TVP Kraków ( z redakcji programów katolickich). Wywiadu udzielił ...
Czytaj Dalej
Nasza szkoła od kilku lat włącza się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. 2 września 2017 r. spotkaliśmy się w kameralnym gronie, bo jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Czytaliśmy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Był quiz o życiu i dziełach Wyspiańskiego, kolorowe plansze z reprodukcjami, wystawka różnych wydań "Wesela", wysłuchaliśmy też fragmentów słuchowiska w reżyserii Andrzeja Seweryna. Publiczne czytanie wybitnych polskich arcydziel literackich propaguje literaturę polską, popularyzuje czytelnictwo, zwraca uwagę na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmacnia narodową tożsamość. /Małgorzata Imosa-Nogieć/ ...
Czytaj Dalej
W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 11 nauczycieli zrealizuje w te wakacje 60-godzinne szkolenia językowo-metodyczne w trzech różnych krajach europejskich. Oto relacja pierwsza. Odprawa i przelot na Maltę bez przygód. Wylot z Krakowa 6:55, przylot przed czasem 9:20. (...) Organizacja odbioru z lotniska, transport i zakwaterowania w apartamencie sprawnie i bez zbędnej zwłoki. Pierwsze kroki – zintegrowanie ze szwajcarskim uczestnikiem płci odmiennej, kończącego się analogicznego kursu. Odbyła się niezbędna w takich okolicznościach wymiana poglądów odnośnie zakwaterowania, warunków organizacyjnych, spostrzeżenia ...
Czytaj Dalej