Quiz wiedzy o „Przedwiośniu”

Poprzedzając Narodowe Czytanie, biblioteka szkolna przeprowadziła dla chętnych uczniów quiz wiedzy o „Przedwiośniu”. Zgłosiło się 14 śmiałków, którzy zmagali się z bardzo szczegółowymi pytaniami dotyczącymi treści powieści Stefana Żeromskiego. Mało kto wiedział, jak miał na imię woźnica z Nawłoci; za to wszyscy zapamiętali, dlaczego Cezary został relegowany z gimnazjum…

Największą ilość punktów zdobyła Aleksandra Łazowy z klasy 4 LC. Otrzymała czytnik e-book KINDLE wraz z bonem podarunkowym do Empiku na zakup e-booków, prezent ufundowany przez Radę Rodziców.

Nagrodę pocieszenia, zestaw książek od szkolnej biblioteki, otrzymała Karolina Hojda, również z klasy 4 LC (różnica 1,5 pkt…)

Pozostali uczestnicy to: Sylwia Marzec 4 LC, Gabriela Korolczuk 4 LB, Dawid Król 4 LB, Ewa Molga 4 LC, Łukasz Wac 4 ME, Szymon Krzywda 4 LC, Natalia Oramus 4 LC, Krzysztof Wardzała 4 LC, Julia Dzieża 4 LC, Kamil Ciastoń 4 ME, Patryk Nowak 4 ME, Aleksander Wojtas 4 LC.

Narodowe Czytanie w 2018 roku właśnie „Przedwiośnia”, nie jest przypadkiem. Książka opowiadająca o początkach niepodległego państwa Polskiego po okresie zaborów to idealny wybór na przypadające w tym roku 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Małgorzata Imosa-Nogieć

Skip to content