Grudniowe akcje charytatywne

Jak co roku, w grudniu organizujemy akcje charytatywne na rzecz potrzebujących. To już trzeci rok z rzędu postanowiliśmy pomóc dzieciom z chorobą nowotworową, małym  pacjentom Instytutu Hematologii w Krakowie Prokocimiu, podopiecznym Fundacji „Wyspy szczęśliwe”.

Już w listopadzie Wolontariusze naszej szkoły i Internatu ogłosili akcję charytatywną na rzecz dzieciaków zmagających się z ciężką chorobą. Uczniowie wykonali własnoręcznie ozdoby świąteczne – bombki, choinki, obrazki, aniołki, kartki, stroiki i wiele innych drobiazgów, które podarowali na kiermasz.  Przed kiermaszem Wolontariusze zadbali o świąteczny nastrój, w holu szkoły stanęły prawdziwe choinki, ozdobione kolorowymi światełkami i bombkami. W dniu 4 grudnia 2018 roku odbył się kiermasz, w trakcie którego uczniowie umilali nam czas śpiewaniem i graniem kolęd na różnych instrumentach. Kiermasz nasz odwiedzili także rodzice, którzy wsparli finansowo naszą akcję, chętnie robili zakupy i wrzucali pieniążki do puszek. Dzięki ludziom dobrej woli i otwartego serca zebraliśmy kwotę 3074 zł, które zostały przelane na konto Fundacji „Wyspy szczęśliwe”.

Wszystkim darczyńcom – uczniom, rodzicom, młodzieży Internatu, nauczycielom, pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy w swoim imieniu i dzieciaków z Instytutu Pediatrii.

Ponadto w grudniu Wolontariusze przeprowadzili akcję sprzedaży kartek świątecznych na rzecz Krakowskiego HospicjumŚw. Łazarza w Krakowie – uzbierana kwota wyniosła 150 zł. oraz sprzedaż dobroczynnych kartek świątecznych na rzecz Stowarzyszenia „Sursum Corda”- uzbierana kwota wyniosła 140 zł. Pieniążki zostały przelane konta Stowarzyszeń.

Pedagog: Agnieszka Barczyk

 

Skip to content