Świąteczny Wolontariat

Grudzień to dla internatu czas niesienia pomocy. Młodzieżowe serduszka mocniej zabiły dla potrzebujących.  Dwie akcje zagościły w Internacie TK: Góra Grosza, Zbiórka żywności.

Ponad kilogram grosików udało się zebrać wychowankom w ramach Góry Grosza. Góra Grosza to zakup rzeczy codziennego użytku czy przedmiotów dla dzieci z różnych powodów żyjących bez rodziców. To wsparcie w remontach, a także bezpośrednia pomoc specjalistyczna dla dzieci i ich rodzin. Fundusz Góra Grosza pomaga również rozwijać talenty, pasje i zainteresowania swoich podopiecznych. Pozyskane środki pozwalają tworzyć programy dla młodzieży, która w niedalekiej przyszłości opuści mury domów dziecka czy rodzin zastępczych.

Druga akcja to zbiórka żywności. Odbiorcą paczki stał się Rodzinny Dom Dziecka w Bochni. Dzieci dostały słodycze, ale także potrzebną żywność długoterminową – makarony, ryże, konserwy, płatki do mleka. Wszystko to, co pozwoli zaoszczędzić zmagającej się z ciągłymi problemami finansowymi rodzinie.

Nasi wychowankowi kolejny raz pokazali, że są bardzo empatyczni i chociaż niektórzy sami nie mają za wiele, umieją się podzielić z tymi, którzy potrzebują bardziej.

DZIĘKUJEMY!

Anna Pabiańczyk

Skip to content