Mistrzostwa szkoły w siatkówce

W dniu 28 marca rozegraliśmy Finał Mistrzostw Szkoły w siatkówce dziewcząt i chłopców. Turniej trwał od października i startowało w nim 24 drużyny chłopców i 6 drużyn dziewcząt. Po rozegraniu ok. 70 meczów do ścisłego finału zakwalifikowali się chłopcy z klas; 4LA,  4IB, 3EL, 2IB. 

Chłopcy rozegrali bardzo  dobre  i stojące na wysokim poziomie sportowym mecze przy licznym dopingu zgromadzonych kibiców. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazała się klasa 4LA która w finale po zaciętej walce pokonała klasę 2IB. Mecz o 3 miejsce wygrała klasa 3EL pokonując klasę 4 IB.

Dziewczęta rozegrały mecz o  pierwsze miejsce i po emocjonującym pojedynku wygrała klasa 4LA.  Drugie miejsce zajęły dziewczęta z klasy 1LA, a na najniższym stopniu podium /3 miejsce/ uplasowała się klasa 3LA.

Dużą niespodziankę sprawili nam absolwenci, ubiegłoroczni mistrzowie / klasa 4LA Pani Okoń/ którzy przyszli rozegrać mecz z aktualnymi mistrzami potwierdzając nadal wysoką formę siatkarską.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zostali nagrodzeni medalami . Za zajęcie pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe statuetki. Fundatorem nagród i poczęstunku dla zawodników była tradycyjnie już Rada Rodziców, której bardzo dziękujemy.

Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego pod kierownictwem Józefy Krzyżanowskiej. 

Skip to content