Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji portalu CZYTAJ PL – „Upoluj swoją książkę”, której głównym celem, oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa, jest popularyzacja różnych form książki elektronicznej, a przede wszystkim kreowanie mody na czytanie wśród uczniów szkół średnich oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Tegoroczna edycję organizuje Instytut Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Największa akcja czytelnicza w szkole trwa od 2 do 30 listopada 2019 r. i ma charakter bezpłatnej wypożyczalni 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać darmową aplikację mobilną Woblink.com na telefon i przy jej pomocy zeskanować kod QR zamieszczony na plakacie, który umożliwi czytanie oraz słuchanie wybranych powieści.

Plakaty z tytułami książek i kodem QR umieszczone zostały w bibliotece, przy wejściu do szkoły i na korytarzach. Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły do wzięcia udziału w akcji „Upoluj swoją książkę”.

Koordynator: Małgorzata Imosa-Nogieć

Skip to content