Kiermasz świąteczny na rzecz dzieci z chorobą nowotworową

Jak co roku w grudniu organizujemy akcje charytatywne na rzecz potrzebujących. To już czwarty rok z rzędu postanowiliśmy pomóc dzieciom z chorobą nowotworową, małym pacjentom Instytutu Hematologii w Krakowie Prokocimiu, podopiecznych Fundacji „Wyspy szczęśliwe”.

Już w listopadzie Wolontariusze naszej szkoły i Internatu ogłosili akcję charytatywną na rzecz dzieciaków zmagających się z ciężką chorobą. Uczniowie i pracownicy szkoły i internatu wykonali własnoręcznie ozdoby świąteczne – bombki, choinki, obrazki, aniołki, kartki, stroiki i wiele innych drobiazgów, które podarowali na kiermasz. Przed kiermaszem Wolontariusze zadbali o świąteczny nastrój, w holu szkoły stanęły prawdziwe choinki ozdobione kolorowymi światełkami i bombkami. W dniu 4 grudnia 2019 roku odbył się kiermasz, w trakcie którego uczniowie umilali nam czas śpiewaniem i graniem kolęd na różnych instrumentach. Kiermasz nasz odwiedzili także rodzice, którzy wsparli finansowo naszą akcję, chętnie robili zakupy i wrzucali pieniążki do puszek. Dzięki ludziom dobrej woli i otwartego serca zebraliśmy kwotę 3521 zł, które zostały przelane na konto Fundacji „Wyspy szczęśliwe”.

Nagrodę – dzień bez pytania i kartkówek wygrała klasa II LA, która wykonała najwięcej ozdób i wykazała się kreatywnością i pomysłowością. Serdecznie gratulujemy.

W kiermasz zaangażowały się klasy I LA, I ME, I LD, I LC, I LB, I TK, I TG, II LA, II LB, IV IA, III LA, IV LA, IV LB, IV PT

Wszystkim darczyńcom – uczniom, rodzicom, młodzieży Internatu, nauczycielom, pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy w swoim imieniu i dzieciaków z Instytutu Pediatrii za wielkie serce i wsparcie tej akcji.

Pedagog Agnieszka Barczyk i Wolontariusze

Skip to content