Wigilia w Internacie

Wigilia w polskiej tradycji to dzień wyjątkowy, ma własne zwyczaje, tradycje i wiele obrzędów nieodzownie ze sobą powiązanych. W świadomości Polaków, Boże Narodzenie zakorzeniło się jako wyjątkowy czas dla rodziny. Wszyscy spotykamy się przy jednym stole, zapominając stare żale i niesnaski, składamy sobie życzenia na nadchodzący rok. Wigilia to dzień w którym na nowo odżywają polskie obrzędy i zwyczaje, to dzień w którym tradycja, jest tak silna, że nie sposób ją ominąć.

Pragnąc wprowadzić przedświateczny nastrój w internacie, 15 grudnia odbyła się uroczysta kolacja wigilijna dla kierownictwa, gości, wychowawców oraz wszystkich wychowanków internatu. Młodzież przedstawiła różne wiersze o tematyce wigilijnej i świątecznej, zaśpiewano kolędy. Nastepnie po krótkiej modlitwie mogliśmy podzielić się opłatkiem oraz złożyć sobie życzenia. Przy udekorowanych stołach mogliśmy nie tylko poczuć przedsmak wigilijnych potraw, ale także się zintegrować i wspólnie spędzić miło czas.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wam mnóstwo zadowolenia.
Wiele satysfakcji z podejmowanych wyzwań. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru,  przyniesie Wam wytchnienie i radość. Niech Nowy Rok obfituje w szczęście,
pomyślność, zdrowie i uśmiech. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia!

Aleksandra Krygowska-Kubas

Skip to content