Szlakiem Królewskim po Krakowie

27 września 2023 roku grupa młodzieży z internatu wraz z wychowawcami, wyruszyła na wycieczkę po Krakowie. Czy da się zwiedzić Kraków w jeden dzień? Nie, ale na pewno można zobaczyć kilka ciekawych i ważnych miejsc. Wycieczkę rozpoczęliśmy od Barbakanu zbudowanego w XV wieku dla zabezpieczenia miasta przed najazdem tatarskim. Następnie plantami doszliśmy do Bramy Floriańskiej, która otwiera drogę do Starego Miasta. W bramie umieszczona jest figura św. Floriana, od którego pochodzi nazwa bramy. Dalej ulica Floriańska zaprowadziła nas prosto do Rynku.

Rynek Główny – to serce Krakowa. Tam zwiedziliśmy Kościół Mariacki, z wieży którego co godzinę rozbrzmiewa hejnał. Rynek, to także słynne krakowskie Sukiennice – czyli dawna galeria handlowa. Idąc ulicą Grodzką, doszliśmy do kościoła świętych Piotra i Pawła oraz kościoła św. Andrzeja.

Kolejny punkt naszej wycieczki to Wzgórze Wawelskie – siedziba Królów Polski. Zobaczyliśmy Katedrę – świątynię biskupów krakowskich.

Z Wawelu wracaliśmy przez Smoczą Jamę – ogromną pieczarę, z której wyszliśmy na nadwiślańskie bulwary. Tutaj spotkaliśmy się ze Smokiem Wawelskim, który łapczywym okiem zerkał na nasze wychowanki i z radością zionął ogniem.

Wycieczka przebiegła w radosnej atmosferze

Arkadiusz Lizak , Piotr Dymacz

Skip to content