Wycieczka 1 TK

W dniu 29.05.2023 uczniowie klasy 1 TK wraz z nauczycielami: Elżbietą Kowalczyk i Małgorzatą Tworzydło uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z zakresu:
Przygotowania do drogi (szczegółowa próba hamulca zespolonego) pociągów o nazwie Zefir, relacji Kraków Główny – Kołobrzeg oraz pociągu o nazwie Piast, relacji Kraków Główny – Gdynia Główna, z wagonami od bocznicy KGZ do stacji Kraków Główny, wyjazdu z grupy odstawczej/bocznicy/stacji postojowej, przy ulicy Składowej 17 w Krakowie, należącej do PKP Intercity S.A.
Uczniowie mogli zobaczyć, jak rewident taboru wykonuje szczegółową próbę hamulca z uwzględnieniem przeprowadzenia próby szczelności, a także zapoznali się z budową wagonów pasażerskich i ich oznakowania.
Ponadto uczniowie zapoznali się z działaniem rozjazdów, wykolejnicy oraz poznali wskaźniki, semafory i tarcze znajdujące się na terenie bocznicy.
Na zakończenie ciekawego dnia zajęć praktycznych uczniowie zapoznali się z pracą dyspozytora wagonowego.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Młodzież wykazała się dużym zdyscyplinowaniem na czynnych torach bocznicowych, zaangażowaniem, wiedzą i aktywnością.

Małgorzata Tworzydło

Skip to content