Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas czwartych

Szanowni Abiturienci,

Nie wiadomo, co przyniesie Wam kolejny dzień, miesiąc, rok, co przyniesie życie. Jak wykorzystać tę niewiadomą, aby ułatwić sobie start w dorosłość? Jak sprostać wyzwaniom współczesnego świata?

Po powrocie do normalności, po okresie pandemii, ważne jest zadbanie o kompetencje społeczne, a więc położenie nacisku na wznowienie kontaktów i budowanie relacji. Bez kontaktu z ludźmi czeka Was izolacja i marazm. Musicie więc zadbać o swoją aktywność, czerpać jak najwięcej od innych, poszerzać horyzonty i nie pozostawać biernym. Nie pozostawać w stagnacji intelektualnej. Aktywność podniesie Waszą kreatywność, da wzrost kompetencji kluczowych oraz stały rozwój fizyczny i intelektualny. Mózg, aby funkcjonował dobrze musi być karmiony książką, filmem, zaangażowaniem społecznym, pracą zawodową i wieloma innymi smakołykami tego świata. Próbujcie więc wszystkiego, wybierajcie to, co najlepsze, odrzucajcie łatwiznę, płytkość, chciwość i arogancję. Podróżujcie i poznawajcie świat. Bądźcie ciekawi i otwarci na różne kultury. Poznawajcie i odkrywajcie siebie, gdyż zrozumienie i znajomość własnych cech charakteru i osobowości pomoże Wam w karierze, relacjach z innymi i z samym sobą.

Życzę Wam, abyście spotykali na swojej drodze ludzi, którzy będą Was podziwiać i szanować. Życzę, abyście Wy sami podziwiali innych, szukali swoich wzorców i autorytetów, doświadczali tego, co nieznane i ulotne.

Trzymam kciuki za wysokie wyniki z egzaminu maturalnego!

Z wyrazami szacunku,
Beata Śliwa
Dyrektor szkoły