Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 20 listopada punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Dzień 20.11 to dzień Patrona naszej szkoły – Św. Rafała Kalinowskiego. W uroczystości wzięło udział dziewięć klas pierwszych, w sumie aż 251 uczniów. Wśród nich najefektowniejsze klasy mundurowe – Policji, Wojska i Straży  Pożarnej. Wśród zaproszonych gościli u nas przedstawiciele Policji Straży Pożarnej, Wydziału Edukacji MK, klasztoru oo Karmelitów z Czernej, Politechniki Krakowskiej, Wyższej Szkoły Biznesu, Straży Ochrony Kolei, spółki MPK Kraków. Bardzo piękne wystąpienia mieli przedstawiciele młodzieży Konrad Grybel i Piotr Goraj. Uroczystość przygotował i prowadził koordynator służb mundurowych  prof. Ryszard Stokłosa. Wcześniej o godzinie 10. 00 w Parafii Matki Boskiej Ostrobramskiej odprawiona została msza święta, którą  w intencji naszych uczniów odprawił nasz katecheta ks. Grzegorz Osika.

/Stokłosa Ryszard/

 

Skip to content