ETWINNING – PROJEKT EUROPEJSKI W NASZEJ SZKOLE

Nasza szkoła stopniowo realizuje projekt niemieckojęzyczny eTwinning ,,Neue Kontakte, neue Freunde” we współpracy z uczniami i nauczycielami ze szkół z Turcji i Chorwacji.

Mamy za sobą pierwszy miesiąc i zarazem pierwszy etap zadaniowy projektu. Tematyka zadań związana była przede wszystkim z przedstawieniem i zapoznaniem się uczniów ze wszystkich trzech krajów partnerskich. Każdy z uczniów pracował nad prezentacją swojego wizerunku w formie dokumentu PPT lub DOC, w którym zawarte były zarówno ciekawe informacje o sobie w języku niemieckim jak i kolaż fotografii nawiązujący do zainteresowań ucznia. Nasze prace umieściliśmy w naszej przestrzeni projektowej TwinSpace, a następnie pracowaliśmy nad tworzeniem strony internetowej dokumentującej nasze działania i efekty pracy. Na naszych spotkaniach zapoznaliśmy się również z pracami naszych przyjaciół z Turcji oraz Chorwacji, przeczytaliśmy na głos informacje na ich temat, rozmawialiśmy o różnicach i podobieństwach kulturowych wśród młodzieży.

Celem projektu jest między innymi zachęcenie uczniów do poznawania rówieśników z krajów, z którymi współpracujemy i zawierania z nimi przyjaźni. Portal eTwinning daje taką możliwość, ponieważ uczniowie mogą prowadzić w środowisku Twinspace prywatną wymianę mailową. W marcu czeka nas wiele zadań związanych z naszą szkołą i ogólnie pojętą edukacją w Polsce. O efektach naszych działań poinformuję za miesiąc.

Koordynator projektu

Małgorzata Tworzydło

Nasza grupa projektowa
Grupa projektowa z Chorwacji
Grupa projektowa z Turcji
logo naszego projektu
Skip to content