Narodowe Czytanie „Balladyny” 5 września 2020r.

Tradycją naszej szkoły stały się spotkania społeczności szkolnej podczas Narodowego Czytania. 5 września 2020 r. (sobota) czytać będziemy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. 

Zachęcamy do udziału w dodatkowych konkursach, gdzie oprócz ocen z aktywności można zdobyć bony do EMPIK!

Konkursy towarzyszące:

  1. Konkurs plastyczny

Należy przygotować pracę plastyczną związaną z Balladyną lub Juliuszem Słowackim, format A4, technika dowolna. Prace należy oddać do biblioteki szkolnej do piątku 4 września, do godziny 13tej. Prace zostaną wyeksponowane jako scenografia w auli górnej, a następnie przekazane nauczycielowi plastyki, można zdobyć dodatkowa ocenę z aktywności! Praca musi być podpisana z tyłu: imię, nazwisko, klasa

  1. Konkurs filmowy

Należy nagrać krótki filmik związany z Balladyną lub Juliuszem Słowackim (można wcielić się w jedną z ról) i przesłać go na e-mail biblioteka@tk.krakow.pl do soboty 5 września. Filmy zostaną zaprezentowane na szkolnym FB. Przesłanie filmu jest równoczesne ze zgodą na upublicznienie wizerunku.

  1. Quiz wiedzy o Balladynie i Juliuszu Słowackim.

Pisemny test wiedzy o Balladynie i Juliuszu Słowackim zostanie przeprowadzony w piątek, 4 września, na lekcji 3 w auli górnej. Chęć udziału w quizie należy zgłosić do biblioteki, do czwartku do godz. 17tej.

  1. Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie Balladyny odbędzie się w sobotę 5 września w auli górnej godzinach 9-11. Ze względu na sytuację epidemiologiczną należy do piątku 4 września zgłosić chęć udziału w akcji. Proszę przygotować samodzielnie, bądź w grupach z podziałem na role – krótkie fragmenty tekstu (max. 2 minuty).

 

Zapraszamy!

Małgorzata Imosa-Nogieć

Skip to content