image_pdfimage_print

Od naszej ostatniej wizyty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt minęły dwa miesiące.  Zdecydowaliśmy się odwiedzić to miejsce, ponieważ chcieliśmy dowiedzieć się czy i w jaki sposób możemy umilić nadchodzące święta jego mieszkańcom. Okazało się, że już od 2007 roku w schronisku organizowana jest akcja „Gwiazdka dla zwierzaka”, do której każdy, dobrowolnie, może się dołączyć. Postanowiliśmy działać!

Niezwłocznie przygotowaliśmy plakat zachęcający naszych wychowanków do wspierania tego szczytnego celu. Odzew był niesamowity. Młodzież przez dwa miesiące, systematycznie przynosiła dary w postaci karmy, zabawek, koców i innych akcesoriów dla zwierzaków. Przekazaliśmy zebrane przez nas podarunki mieszkańcom schroniska.  Mamy nadzieję, że chociaż na chwilę przestaną być smutne i przeżyją świąteczny czas ze świadomością, że nie są przez nas zapomniane. Akcja trwa do 23 grudnia, a wyniki zbiórki zostaną ogłoszone na stronie KTOZ oraz w mediach do dnia 17.02.2017r.

Dziękujemy naszym współpracownikom i wychowankom za przekazane podarunki. Kolejny raz udowodniliście, że macie wielkie serca! Następna taka akcja, już za rok!

Ewelina Witek