image_pdfimage_print

Jak co roku w grudniu finalizujemy nasze kilkumiesięczne przygotowania do kiermaszu świątecznego. Drugi rok z rzędu postanowiliśmy pomóc dzieciom z chorobą nowotworową, małym  pacjentom  Instytutu Hematologii w Krakowie Prokocimiu.

W grudniu 2016 roku wolontariusze naszej szkoły zorganizowali 4 akcje charytatywne na rzecz potrzebujących.

  1. Sprzedaż kartek świątecznych na rzecz Krakowskiego Hospicjum  Św. Łazarza w Krakowie – uzbierana kwota wyniosła 145 zł.
  2. Sprzedaż dobroczynnych kartek świątecznych na rzecz Stowarzyszenia „Sursum Corda”- uzbierana kwota wyniosła 170 zł.
  3. Dwudniowy kiermasz świąteczny na rzecz małych pacjentów Instytutu Hematologii w Krakowie Prokocimiu, podopiecznych Fundacji „Wyspy Szczęśliwe” przyniósł dochód w wysokości 1420 zł.

Należy zaznaczyć, iż na kiermaszu sprzedawane były kartki i ozdoby świąteczne oraz smakołyki które wykonali samodzielnie nasi uczniowie. Ponadto wolontariusze

ozdobili świątecznie korytarze szkoły na których stanęły prawdziwe choinki ozdobione kolorowymi bombkami i światełkami. Podczas kiermaszu uczniowie umilali nam czas graniem kolęd na różnych instrumentach.

W nadchodzącym Nowym Roku zaplanowaną mamy wizytę u małych pacjentów w Instytucie Hematologii w Prokocimiu. Tak jak w zeszłym roku Wolontariusze nie mogą doczekać się odwiedzin w szpitalu, wspólnie spędzonych chwil z dziećmi, rozdania słodkości i zabawy. Uśmiech dzieci tak bardzo chorych jest czymś wyjątkowym, co powoduje że chcemy działać i pomagać tak wielu potrzebującym małym pacjentom.

  1. Sprzedaż pysznych babeczek upieczonych przez uczniów klasy III LA przyniósł sumę 500 zł., która została przekazana na rzecz Domu Dziecka w Bochni.

Pedagodzy : A. Barczyk, J. Zdebska