image_pdfimage_print

W czwartek, 23 lutego, w naszym internacie miał miejsce połączony z zabawami językowymi Wieczór Rekomendacji Dobrej Książki. Inspiracją do zorganizowania go był obchodzony dwa dni wcześniej Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień ten jest świętem języka, świętem słowa. Młodzież z internatu  rekomendując wybrane przez siebie książki podkreśliła ogromną wagę słowa pisanego, nawiązując tym samym do łacińskiej sentencji : verba volant scripta manent.

Pośród rekomendowanych książek znalazły się teksty z pogranicza fantasy i horroru. Omówiono dzieła min. Morgan Rhodes 'Upadające królestwo", Veroniki Roth "Niezgodna", Molly Malloy, Charles Bowden "Spowiedź mordercy" oraz  Stevena Kinga "To". Dziękujemy Karolinie Hoły, Dominice Kolon, Jagodzie Guzik, Piotrkowi Sikorskiemu za piękne słowa prezentacji skierowane do nas.

Drugą część wieczoru wypełniły zabawy językowe w postaci quizów i łamigłówek słownych. Konkurujące ze sobą drużyny musiały wykazać się min. znajomością związków frazeologicznych, cytatów z literatury polskiej i umiejętnością przedstawienia za pomocą gestów i mimiki wybranych polskich przysłów. Nie obyło się bez śmiechu i "zaciętej walki". Konkurencje językowe zakończyły się zwycięstwem jednej z drużyn, jednak nikt nie został pominięty w  nagrodach, którymi okazały się słodkości. 

Jolanta Domańska