image_pdfimage_print

Miłość nie jedno ma imię…

Mogliśmy się o tym przekonać 16 marca wieczór, w świetlicy internatowej. Odbył się wtedy Konkurs Piosenek o Miłości, który poprzedziły recytacje wierszy m.in. K.I. Gałczyńskiego, M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, F. Petrarki. Motywem przewodnim była oczywiście miłość. Interpretacji poezji i piosenek o miłości podjęli się utalentowani mieszkańcy internatu.

Usłyszeliśmy siedem piosenek konkursowych w wykonaniu solistów i dwóch duetów. Jury konkursu w składzie: przewodnicząca pani kierownik   Anna Buczak , wychowawcy Jolanta Domańska, Małgorzata Imosa-Nogieć , wyróżniło Dominikę Kolon w piosence „Wilcza zamieć” z filmu „Wiedźmin” oraz duet Ala Wójcik, Tomek Pazdalski w piosence zespołu Volver  pt. „Volveremos”.

Dominika Kolon zdobyła też najwięcej punktów w głosowaniu licznie zgromadzonej w internacie  publiczności. Laureaci konkursu będą reprezentować nasz internat w Wiosennym Konkursie Piosenki o Miłości  organizowanym przez Bursę Szkolnictwa Ponadpodstawowego  nr 3 w Krakowie. Ponadto w konkursie w MDK im. A. Bursy reprezentować nas będzie Jagoda Guzik z "Piosenką księżycową" z repertuaru Varius Manx. Dodatkowo czas umilili nam Jakub Ćwik grając na pianinie oraz Marcelina Makulska w aktorskiej aranżacji piosenki Agnieszki Osieckiej „Miasteczko cud”.

Dziękujemy wszystkim występującym tego wieczoru za dostarczenie nam niezapomnianych wrażeń artystycznych.

 Jolanta Domańska