image_pdfimage_print

Festiwal Artystyczny Młodzieży to impreza organizowana od 1980 roku, adresowana do uczniów wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych Małopolski. Przeglądy konkursowe obejmują wszelkie dokonania młodzieży w dziedzinie teatru, tańca, muzyki, plastyki, fotografii, filmu, literatury, dziennikarstwa. Poszukiwania repertuarowe, tematyczne i formalne nie są niczym ograniczone. Prezentacje konkursowe mają charakter otwarty i nie są biletowane. Tegoroczny przegląd odbywał się w dniach 24-29 kwietnia. Oceny dokonują komisje konkursowe złożone z laureatów poprzednich edycji Festiwalu pracujące pod przewodnictwem profesjonalnych twórców. Obowiązuje „oskarowy” system przyznawania nagród; po poszczególnych przeglądach znane są jedynie nominacje.

Nasza szkoła wysłała na konkurs solidną reprezentację przygotowaną przez polonistkę Katarzynę Leczykiewicz. Byli to:

Aleksandra Łazowy (2LC), Mikołaj Dorman (3LC), Mateusz Świętoń (4PT) Dominik Kusion (3IN) w kategorii „fotografia”,

Angelika Jabłońska (3LC), Sylwia Zaleśna (1LB), Kinga Orawin(3LC) w kategorii „plastyka”,

Joanna Łuczecka (3LC) w kategorii „sztuka użytkowa”,

Patrycja Kasperczyk (1LB) w kategorii „muzyka”,

Sylwia Marzec (2LC) w kategorii „literatura”.

Prace plastyczne i fotograficzne naszych uczniów, w ramach wyróżnienia, znalazły się na wystawie zorganizowanej w Małopolskim Domu Kultury im. A. Bursy. Na pozostałe rozstrzygnięcia czekamy do finału, który odbędzie się 29 maja 2017 roku w Teatrze Groteska.

mgr Katarzyna Leczykiewicz