25.04.2017 w naszej szkole odbył się kolejny już piknik TK. Na boiskach szkolnych prezentowali się zaproszeni przedstawiciele jednostek wojskowych, policji, Muzeum 20-go Pułku Piechoty Ziemi Krakowskiej, grupy rekonstrukcyjne.  Inspektorat Ruchu Drogowego Technikum Komunikacyjnego przedstawił techniki pierwszej pomocy, uczniowie klas logistycznych pod opieką prof. J. Małka przygotowali pokaz technik samoobrony. Prof. W. Dorobisz wraz z uczniami z klas o specjalności technik pojazdów samochodowych prezentowali pojazdy oraz urządzenia diagnostyczne wykorzystywane podczas zajęć praktycznych.
Goście odwiedzający naszą szkołę byli pod opieką członków Samorządu Uczniowskiego oraz prof. J. Osmana. Dzięki nim poznali zalety nauki w Zespole Szkół nr 1 oraz obejrzeli pracownie przedmiotów zawodowych.
Na zakończenie pikniku prof. R. Stokłosa,  zaprosił uczestników na tradycyjną grochówkę.

Mariusz Duszkiewicz