W poszukiwaniu źródeł energii…

Długo oczekiwany wyjazd integracyjny rozpoczął się w pochmurną środę przed szkołą, skąd wyruszyliśmy do Elektrowni Porąbka-Żar- drugiej co do wielkości elektrowni szczytowo-pompowej w Polsce. Pomimo obiecującej wiele nazwy elektrownia przywitała nas chłodem, ale już podróż do jej wnętrza, ukrytego głęboko w trzewiach góry Żar, niejednego z nas rozpaliła do czerwoności. Dla informatyków ciekawostką było zapewne obserwowanie pracy systemów sterowania elektrowni oraz imponujących rozmiarami urządzeń technicznych, jak choćby zaworek o masie… 80 ton!

Kolejny etap naszej podróży rozpoczął się w Żabnicy. Tuż po odjeździe autokaru pogoda poprawiła się, a po kilku krokach lunął deszcz. Niezrażeni tym ruszyliśmy do schroniska na Rysiance, w którym czekał na nas posiłek i pierwszy nocleg.Następnego dnia przeszliśmy do schroniska na Hali Miziowej, gdzie w końcu zobaczyliśmy upragnione słońce, które towarzyszyło nam w czasie zajęć rekreacyjnych i przygotowań do ogniska, trwającego aż do zmroku. Piątek przywitał nas pięknym słońcem. Tuż po śniadaniu czekała nas wspinaczka na Pilsko, drugi najwyższy szczyt w Polskich Beskidach. Trud wędrówki umilała nam pogoda i wspaniałe widoki. Nieubłaganie zbliżał się koniec naszej wyprawy, trzy dni upłynęły niezwykle szybko, zapewniając nam moc wrażeń i masę energii.

Oprócz wychowawcy, mgr Rafała Szołdrowskiego i przewodnika, wędrówkę ubarwiali nam opiekunowie: mgr Anna Rajca i Bogusław Pas, którym składamy gorące podziękowania, licząc już dni, do kolejnego wspólnego wyjazdu, tym razem do…

…do zobaczenia na szlaku.