25.10.17 klasa 3LC pod opieką wychowawczyni pani Katarzyna Leczykiewicz i pana Grzegorza Izdebskiego wybrała się do kina na film pt. „Twój Vincent”. Jest to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda
z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.
Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany jest za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię – odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? Głównym założeniem wyjścia było rozwijanie wrażliwości artystycznej, poszukiwanie i interpretacja nowych środków wyrazu artystycznego – pełnometrażowa animacja malarska, a także przybliżenie sylwetki wybitnego twórcy Vincenta van Gogha W tym celu, przed wycieczką odbyła się lekcja języka polskiego poświęcona malarzowi.

Katarzyna Leczykiewicz