image_pdfimage_print

27 października odbyła się, zorganizowana przez Województwo Małopolskie, konferencja dla nauczycieli W sieci cyfrowych zagrożeń i uzależnień. Uczestniczyli w niej nasi nauczyciele: Ewelina Witek, Małgorzata Imosa-Nogieć i Artur Haras.

Jednym z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2017/2018 jest bezpieczeństwo w Internecie. Celem konferencji, połączonej z warsztatami, było zatem zwiększenie świadomości nauczycieli, pedagogów i wychowawców dotyczącej cyber-zagrożeń, pokazanie zagrożeń związanych z naszą codziennością w sieci i bezpieczeństwem w szkole, domu, internacie. Omówione zostały zagadnienia związane z: prywatnością w sieci, niebezpiecznymi kontaktami, problematyką hejtu oraz sposobach reagowania. Przekazano także informacje na temat świadomego i racjonalnego korzystania z internetu oraz bezpiecznych zachowań w sieci. Zdobyte podczas konferencji informacje zostaną wdrożone i wykorzystane podczas pracy z młodzieżą w centrum ICIM biblioteki oraz z wychowankami w internacie.

W ramach działań Polskiego Centrum Programu „Safer Internet” działa telefon zaufania dla dzieci i młodzieży pod numerem 116 111 (dostępny codziennie w godzinach 12-22) oraz infolinia dla rodziców i nauczycieli 800 100 100 (czynna 12-18).

/ Małgorzata Imosa-Nogieć /