image_pdfimage_print

 

W dniach 2 -5 grudnia biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej – ks. bp Jan Szkodoń wizytował parafię M. B. Ostrobramskiej na Wieczystej. Jako przedstawiciel Kościoła lokalnego zatroskany o katechizację szkolną, a także edukację i wychowanie młodzieży, odwiedzał placówki oświatowe na terenie tej parafii. W naszej szkole Dostojny Gość spotkał się najpierw z uczniami – przedstawicielami    wszystkich klas Technikum i przedstawicielami Rady Uczniowskiej. Po zapoznaniu się z historią szkoły biskup Jan kierując słowo do  młodzieży przypomniał trudne zadanie każdego z nas, jakim jest  dążenie do doskonałości. Nawiązał tu do fragmentu rozmowy Jezusa z  Bogatym młodzieńcem (Mt 19,16), oraz  przykładu życia św. Rafała Kalinowskiego – Patrona naszej szkoły. Na spotkaniu z przedstawicielami Grona Pedagogicznego, ks. Biskup po  krótkim dialogu z nauczycielami udzielił Błogosławieństwa Bożego na dalsze lata pracy i nauki. (B.Pas)