image_pdfimage_print

Od początku listopada Wolontariusze Technikum Komunikacyjnego i młodzież Internatu rozpoczęli przygotowania do zorganizowania największej akcji charytatywnej na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, podopiecznych Fundacji „Wyspy Szczęśliwe”. To było wielkie wyzwanie. Pracę swoją rozpoczęli od ogłoszenia akcji, zachęcali wszystkich, aby przyczynili się do zbiórki własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Na efekty nie musieli długo czekać. Młodzież chętnie podjęła wyzwanie. Otrzymaliśmy dziesiątki samodzielnie przygotowanych kartek, stroików, pięknych baniek, aniołków z masy solnej, choinek wykonanych z makaronu, wstążek i innych materiałów. Młodzież z Internatu wykonała wiele ciekawych i pomysłowych ozdób, które zostały przekazane na kiermasz.

Wolontariusze pomyśleli również o wystroju szkoły w ten dzień. Hol główny zmienił się nie do poznania. Na środku stanęła scena przystrojona ogromnymi, sięgającymi po sam sufit żywymi choinkami. Na oknach pojawiły się ręcznie wykonane gwiazdy a przy suficie zawisły wykonane przez naszych uczniów świąteczne łańcuchy. Puste przestrzenie przy barierkach zamieniły się w gęsty las za sprawą prawdziwych świerkowych gałązek.

W dniu 5 grudnia 2017r nastąpił finał naszej akcji. Na dwóch stoiskach znalazły się wszystkie wcześniej zebrane świąteczne ozdoby a także przygotowany został kącik kulinarny, w którym można było zakupić pyszne ciasta i ciasteczka. W czasie trwania kiermaszu na scenie wystąpili uczniowie obdarzeni talentem muzycznych, którzy graniem i śpiewaniem umilali czas i wprowadzali nas w świąteczny nastrój. Szczodrość uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców, którzy w tym dniu gościli w naszej szkole przyniosła dochód w wysokości 3.127 zł. To bardzo pokaźna suma, która wspomogła leczenie małych pacjentów Oddziału Hematologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Prokocimiu, podopiecznych Fundacji „Wyspy Szczęśliwe”.

Serdeczne podziękowania należą się przede wszystkim Wolontariuszom, którzy swój wolny czas poświęcili zorganizowaniu tak szlachetnej akcji, młodzieży z klas ILA, I LB, I IB, I ME, I PT, II EL, II LA, II LB, II ME, II PT, III LA, III LC, III TK, IV EL, IV IN, IV LA, IV LB, IV ME, które chętnie włączyły się w wykonanie ozdób świątecznych, wychowawcom klas oraz wychowawcom Internatu, którzy również przyczynili się do naszego wspólnego sukcesu. Całej społeczności Szkoły i Internatu serdecznie dziękujemy, jesteście wspaniałymi ludźmi, wrażliwymi na potrzeby drugiego człowieka.

Agnieszka Barczyk, Joanna Karwala i Anna Cabak