image_pdfimage_print

19 grudnia 2017 roku Wolontariusze naszej szkoły sfinalizowali akcje „Kiermasz Świąteczny”, który odbył się dla dzieci z chorobą  nowotworową, podopiecznych  Fundacji „Wyspy Szczęśliwe”. Pod opieką p. Anny Cabak wybrali się z wizytą do szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu, zabierając ze sobą kilka upominków z kiermaszu tj. bombki, aniołki i choinki, a także słodycze i całą masę uśmiechu. Podczas pobytu w szpitalu uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy, które odwiedziły trzy oddziały dziecięce. Wręczając upominki małym i starszym Aniołkom sprawili, że na ich twarzach pomimo bólu i cierpienia pojawiły się uśmiechy, które dla wolontariuszy były ogromną nagrodą. W czasie  spędzonym  z małymi pacjentami  Wolontariusze wraz z dziećmi wykonali 2 piękne plakaty, malowali i rysowali i wszyscy dobrze się bawili.

Żegnając się z dziećmi byli bardzo dumni z siebie, że pomogli im chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie. Gdy wychodzili ze szpitala Pani Pielęgniarka powiedziała,że jest im wdzięczna w imieniu rodziców i dzieci, oraz że na pewno wielkie serca uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły pomogą przedłużyć a może nawet uratować życie tym małym kochanym Aniołkom.

Wolontariusze po wizycie w szpitalu postanowili, że przeprowadzą jeszcze wiele akcji na rzecz dzieciaków i będą ich częściej  odwiedzać w szpitalu, aby Ci mali pacjenci mogli chociaż na chwilę zapomnieć o bólu i cierpieniu. który towarzyszy im na co dzień.

Anna Cabak