Po długich przygotowaniach odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu teatralnego klas 3 "Przedstawiamy się!". Tym razem hasłem konkursowym stały się słowa Wyspiańskiego "Co się komu w duszy gra…", które zainspirowały młodych twórców do ponownego zainteresowania się twórczością wybitnego dramatopisarza. Na swoje warsztaty klasy wzięły zarówno teksty, jak i motywy oraz symbole, pojawiające się w jego twórczości.

Jury w składzie dyr. mgr Beata Śliwa, mgr Maria Załuska, mgr Janusz Osman, Patrycja Herian i Izabella Rakowska oraz prowadzący konkurs mgr Rafał Szołdrowski uznało, że najlepiej z zadaniem inscenizacji poradziła sobie klasa 3 LA, która wygrała dzień dyrektorski i dofinansowanie do biletów do teatru. Wyróżnieniem docenino również spektakl klasy 3ME – klasa została nagrodzona dniem dyrektorskim. Najlepszym aktorem przeglądu okazał się Dariusz Pazdan z klasy 3 LB, który poruszył rolą Czepilali. Również ciekawe kreacje żeńskie stworzyły Katarzyna Morawska z 3LB i Patrycja Murzyn z 3IA. Oprócz gry aktorskiej nagrodzono również scenografię, stworzoną przez 3LB, scenariusz klasy 3PS, zaproszenie klasy 3TK oraz muzykę klasy 3IA. Najbardziej profesjonalnie przygotowanym okazał się plakat klasy 3LC.

Wręczając nagrody dyr. Beata Śliwa podkreśliła wyjątkową rolę konkursów teatralnych w kształtowaniu postawy technika z duszą humanisty, oraz przypomniała długą tradycję występów teatralnych w naszej szkole. Kolejna edycja konkursu odeszła do historii, pozostawiając wśród uczestników ogromną ilość emocji…

Rafał Szołdrowski