Międzyszkolny Turniej Siatkówki

11 października w naszej szkole odbył się międzyszkolny turniej siatkówki z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Można powiedzieć, że „siatkówką szkoła stoi”, dlatego nie wyobrażaliśmy sobie, by nie uczcić tak ważnej rocznicy w naszej siatkarskiej szkolnej rodzinie. Od ubiegłego roku mamy w krakowskiej I Lidze nie tylko drużynę chłopców, ale i dziewcząt!

Do udziału w turnieju zaprosiliśmy drużyny – Zespołu Szkół nr 1: opiekun Zenon Grymek,  XIII LO: opiekun Stanisław Obora, Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1: opiekun Jarosław Madej,  Zespołu Szkół PGNiG: opiekun Izabela Cygan. Głównym sędzią zawodów był Pan Andrzej Sobieraj.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Trzaska-Rycaj. Następnie odbyły się dwa mecze eliminacyjne, które wyłoniły finalistów. W przerwie  uczestnicy  zostali ugoszczeni smakołykami przygotowanymi przez dziewczęta z klasy 4 LA. 

W finale spotkały się zespoły ZS nr 1 i ZS Elektrycznych nr 1. Nasz zespół ostatecznie zajął drugie miejsce. 

Turniej stał na wysokim sportowym poziomie, przebiegał w wyśmienitej atmosferze. Oprócz  poczęstunku wszystkie drużyny otrzymały  pamiątkowe puchary i dyplomy.

Całość wydarzenia sfinansowała Rada Rodziców za co serdecznie dziękują organizatorzy: Józefa Krzyżanowska i Zenon Grymek.