image_pdfimage_print

W słoneczny, rześki poranek 14 września 2019 udaliśmy się wraz z Pocztem Sztandarowym naszej szkoły i z uczniami klas kolejowych: Kubą Domagałą, Tomaszem Kałuskim i Sebastianem Banaszczykiem na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach. Paradowały 44 Poczty Sztandarowe z całej Polski i wśród nich – nasz- Zespołu Szkół nr 1.

W pewnym momencie nasi uczniowie znaleźli się w centrum ożywionego zainteresowania pielgrzymów z Filipin, Japonii i Australii. Promowali naszą szkołę nie tylko w Krakowie i Polsce, ale i…… w świecie. Podczas uroczystości słowa do kolejarzy były kierowane „ po kolejarsku”, m. in „tak ufać P. Bogu w różnych sprawach, jak pasażer ufa maszyniście, który go przewozi. Było coś dla ducha i dla ciała. Po uroczystej mszy św. spałaszowaliśmy bigos, aż nam się uszy trzęsły.

Opiekę nad młodzieżą i Sztandarem sprawowali jak co roku p. prof. Wacław Dorobisz i p. prof. Antonina Świeży.