image_pdfimage_print

W życiu naszej szkoły – mówimy to bez fałszywej skromności – były i są tylko dobre lata. W ciągu 70 lat swojego istnienia szkoła zmieniała siedzibę, nazwę, patrona, a także profile kształcenia, jednak na edukacyjnej mapie Krakowa Technikum Kolejowe, Technikum Komunikacyjne i Zespół Szkół nr 1 im. Św. Rafała Kalinowskiego zawsze zajmuje wysoką pozycję, co jest zasługą tych, co byli i tych, co są obecnie. Jest to wspólny dorobek nauczycieli, uczniów, dyrekcji, rodziców, całej społeczności szkolnej. – tymi słowami w listopadowe przedpołudnie rozpoczęliśmy obchody jubileuszu szkoły.

Uroczystość odbyła się 20 listopada ceremonią kościelną, następnie licznie przybyłych gości powitała w swych progach aula Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Blisko dwugodzinna gala łączyła w sobie elementy refleksji i wspomnień na temat lat minionych z nowoczesnością i tym, co dziś dzieje się w murach technikum. A dobrze wiemy, że dzieje się bardzo dużo!

I tak, zaproszeni goście mogli wysłuchać historii szkoły z ust Pani Dyrektor, odbyć sentymentalną podróż do tamtych lat przy pomocy współczesnej technologii i prezentacji multimedialnych. W części artystycznej nie zabrakło występów muzycznych naszej utalentowanej młodzieży a swoje taneczne zdolności zaprezentował krakowski Zespół Pieśni i Tańca Małe Słowianki.

Nie zabrakło wzruszeń, ale i zabawnych momentów, o czym świadczą uśmiechy na twarzach szanownej publiczności. Z całą pewnością to wydarzenie zapisuje w historii szkoły jako kolejna piękna chwila. Oby jak najwięcej ich jeszcze przed nami…

Katarzyna Leczykiewicz