image_pdfimage_print

Szanowni Państwo Wychowawcy i Nauczyciele
Szanowni Rodzice i Uczniowie

Miarą edukacji są nie tylko wyniki nauczania, ale też umiejętności i doświadczenie jakie zdobywa człowiek w trakcie pobytu w szkole. Ten rok został niestety zaburzony trudną sytuacją epidemiczną na świecie. Kształcenie na odległość wymusiło na Uczniach, Rodzicach i Nauczycielach dostosowanie się do innego trybu, w którym odbywał się proces uczenia się i nauczania.

Czy było łatwo? Nie. Czy było warto? Tak. Przestój zabija motywację. Aktywność i potrzeba chwili wzbogaca charaktery i prowadzi do rozwoju.

Dziękuję wszystkim za ten trudny rok, szczególnie tym, którzy wspierali mnie w działaniach na rzecz całej społeczności szkolnej. Dziękuję całemu zespołowi kierowniczemu, Wicedyrektorom i Kierownikom, Nauczycielom i Wychowawcom, Radzie Rodziców i Radzie Uczniowskiej. Dziękuję szczególnie Kierownictwu i Nauczycielom pracującym w czasie pandemii przy egzaminach maturalnych i potwierdzających kwalifikacje w zawodzie – nikt nie zawiódł, do egzaminów przystąpiło w czerwcu ok. 500 uczniów, a w komisjach pracowało ok. 200 nauczycieli.

Gratuluję Uczniom pozytywnych wyników w nauce i sukcesów w konkursach i zawodach. Aż 279 uczniów ukończyło rok szkolny ze średnią powyżej 4.0, w tym aż 54 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem (z biało-czerwonym paskiem). Wręczyliśmy ok. 200 nagród. Szczególnie gratuluję Karolinie Donackiej z klasy 3LA za najwyższe wyniki w nauce w szkole, co uprawnia Ją do ubiegania się o Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Na 34 oddziały, klasą z najwyższą średnią jest 3LA (4,29), a po niej, w kolejności, w samej czołówce 2LA, 4LA, 4LB, 2LB, 1IA, 2IB i 2TK.

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele. Idąc na wakacje nie zapominajcie o samorozwoju. Pamiętajcie, że czytanie jest ważnym elementem rozwoju człowieka, trenujcie swój mózg, bo on lubi systematyczność, ćwiczcie pamięć, nie pozostawajcie bierni umysłowo.

Pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa nad wodą, w górach i przy jeziorach.

Uczniom i Nauczycielom pracującym w wakacje przypominam, że odpoczynek jest tak samo ważny jak praca. Uczniom przystępującym do egzaminów poprawkowych życzę powodzenia.

Korzystajcie teraz z wakacji!
Życzę udanego wypoczynku i czekamy na Was we wrześniu.

Beata Śliwa
Dyrektor

 

Droga Dyrekcjo, Drogie Grono Pedagogiczne, Pracownicy naszej szkoły i Kochani Uczniowie!

Nie dane jest nam być z Wami w tym jakże radosnym dniu zakończenia roku szkolnego.

Nadeszła chwila, której wyczekiwaliśmy już od pierwszych dni września. Jesteśmy
o krok od upragnionego odpoczynku, i zapewne myślami większość z nas jest daleko stąd. Przemierzamy góry, kąpiemy się w morzu, pływamy po jeziorze, jednak zanim to nastąpi, odbierzemy świadectwa, które są podsumowaniem naszej tegorocznej pracy.

Zapewne były w tym roku chwile radości i smutku, zwycięstwa i porażki. Nieraz wichry rzucały nas na mieliznę albo na głęboką wodę. Ale zawsze kroczyliśmy do przodu. 

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy wspierali prace naszej szkoły i nas-uczniów.

Dziękujemy Dyrekcji i wszystkim wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom Internatu za wkład w rozwój wiedzy, umiejętności, kompetencji kształtowania postaw naszych uczniów.

Dziękujemy całemu personelowi administracyjnemu, pomocniczemu i medycznemu za ich zaangażowanie w prace na rzecz szkoły.

Dziękujemy również za wsparcie w działaniach naszej szkoły Radzie Rodziców
i wszystkim Rodzicom, którzy angażowali się w prace szkoły i poszczególnych klas.

Drodzy Koleżanki i Koledzy! Dziękujemy wam za trud, wysiłek, zaangażowanie
w zgłębianiu tajników wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Gratulujemy wysokich wyników w nauce, zwycięstw
w wielu konkursach, zawodach sportowych, występów wokalnych na wielu scenach, zaangażowania się w prace na rzecz szkoły i innych instytucji, oraz- co jest tak ważne-
w pomoc koleżeńską.

Czego życzyć w takim dniu? Przede wszystkim tego, aby czas wakacji był czasem dobrego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki, bo wakacje to czas radości, stan relaksu, podróżowania, poznawania nowych miejsc i ludzi i czasami także potrzebnego “nicnierobienia”

Życzymy, aby wakacje, ten długo oczekiwany czas, dały wszystkim dużo radości
 i abyśmy w pełni sił i młodzieńczej radości wrócili 1 września do szkoły!!!

Martyna Chlipała

Przewodnicząca Rady Uczniowskiej