image_pdfimage_print

W bieżącym roku szkolnym Wolontariusze TK 25 zorganizowali następujące akcje charytatywne:

  1. Na przełomie września i października została przeprowadzona na terenie naszej szkoły sprzedaż fiszek na rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i TY. Zebrane pieniądze w kwocie 275 zł zostały przekazane na konto Fundacji.
  2. Na początku października została przeprowadzona akcja sadzenia „Pól Nadziei”. Jak co roku klasy maturalne zakupiły cebulki żonkili, które zostały posadzone na dziedzińcu szkoły – inicjatywa na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.
  3. Od kilku już lat Wolontariusze naszej szkoły organizowali największą akcję charytatywną na rzecz dzieci z chorobą nowotworową – podopiecznych Fundacji „Wyspy Szczęśliwe”. Co roku spotykaliśmy się  na kiermaszu świątecznym.  W pięknie przystrojonej szkole, przy akompaniamencie naszego zespołu muzycznego mogliśmy zakupić ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły. Zebrane w ten sposób fundusze były przekazywane na konto Fundacji. W tym roku wszystko się zmieniło, bo zmienił się cały świat, całe nasze życie, jednak dzieci z Instytutu Pediatrii nadal chorują, walczą ze śmiertelną chorobą.

     Wolontariusze naszej szkoły nie chcąc pozostać obojętnymi, nie mogąc spotkać się z małymi pacjentami oddziału hematologii, zapragnęli coś zrobić dla maluchów. Wobec trudnej sytuacji podjęli oni decyzję o zmianie formy pomocy. Uczniowie i nauczyciele nagrali na nośnikach cyfrowych filmy, na których czytają bajki dla dzieciaków, aby chociaż w ten sposób umilić maluchom pobyt w szpitalu podczas walki z tą ciężką chorobą. Nagrania zostały przekazane małym pacjentom oddziału hematologii w Instytucie Pediatrii w Krakowie. Koordynatorem akcji nagrywania bajek była prof. Katarzyna Leczykiewicz.

Wolontariusze wraz z opiekunem pedagog Agnieszką Barczyk zwrócili się do rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły o wpłatę cegiełki na rzecz Fundacji „Wyspy Szczęśliwe”.

Razem możemy więcej! Zebrane fundusze pozwolą zapewnić dostęp do najbardziej efektywnej terapii wszystkim dzieciom chorym na nowotwory, leczonym w krakowskiej klinice.

Za wszystko serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu dobrych zmian w Nowym 2021 Roku.

Wolontariusze z opiekunem Agnieszką Barczyk